igospel.sk: Slovenská skupina G.O.D.’S opäť ovládla medzinárodnú súťaž v Poľsku

Portál igospel.sk píše:

Slovenská skupina G.O.D.’S opäť ovládla medzinárodnú súťaž v Poľsku

Cenu Grand Prix za absolútne víťazstvo na festivale Psallite Deo získali už po druhýkrát.

Na medzinárodnej súťaži kresťanskej hudby Psallite Deo v poľskom meste Kety opäť úradovali Slováci. Absolútnym víťazom tohto ročníka sa stalo vokálne zoskupenie G.O.D.’S, ktoré interpretuje tradičnú americkú gospelovú hudbu.

Súťaž nebola pre G.O.D.’S premiérou, už pred štyrmi rokmi tu skupina získala druhé miesto a cenu Grand Prix za absolútne víťazstvo na festivale jej udelili o rok neskôr. Keď sa teda G.O.D.’S na súťaž prihlásili znova, nečakali, že by ju mohli ovládnuť po druhýkrát. V konkurencii účastníkov zo Slovenska, Ukrajiny, Bieloruska, Rumunska a domáceho Poľska sa im to však podarilo s dvomi súťažnými skladbami.

“V roku 2016 sme veľmi chceli navštíviť opäť túto súťaž, keďže máme k nej citový vzťah či už v ľuďoch, ktorých sme tam spoznali alebo v samotnom mieste, tak sme sa prihlásili opäť súťažne. Nemali sme žiadne očakávanie, jednoducho sme si chceli zaspomínať a opäť tam zaspievať,” približuje motív účasti Erik Holovka zo skupiny. Na festivale Psallite Deo G.O.D.’S odprezentovali autorský gospelový remix, zložený z gospelových i komerčných piesní a energickú zborovú skladbu “We Sing Praises”.

Skupinu tvorí osem členov, na festivale v Poľsku sa predstavili šiesti z nich: Jana Tomko Ferenčíková, Petra Ferenčíková, Erik Holovka, Damiána Jurášková, Klaudia Krivá a Jana Petríková. Zoskupenie umelecky vedie sólistka a perkusionistka Jana Tomko Ferenčíková, o aranžmány sa stará klaviristka a druhá sólistka Petra Ferenčíková. Devätnásty ročník festivalu Psallite Deo sa uskutočnil 22. októbra.

zdroj: igospel.sk