igospel.sk: Americký gospel k Vianociam? Vychutnajte si ho naživo s G.O.D.’S

Portál igospel.sk píše:

Prešov v pondelok ožije tradičným gospelom, naživo spieva G.O.’s.

Vokálne zoskupenie, ktoré netradičným spôsobom dodáva energiu. Mladí Slováci sa pred ôsmimi rokmi rozhodli interpretovať tradičnú americkú gospelovú hudbu a neustále zvyšujú svoju kvalitu. V predvianočnom čase skupina G.O.D.’S do svojho príbehu vložila živý koncert pre širokú verejnosť a pozýva každého nadýchať sa jedinečnej atmosféry.

Medzinárodne úspešná skupina najmä šíri Božie slovo

“Myslíme si, že na Slovensku je málo skupín, ktoré interpretujú americkú gospelovú hudbu a to by mohlo byť pre ľudí niečím novým,” hovorí Erik Holovka z G.O.’S. Hlavným cieľom skupiny je podľa neho “propagovať Božie slovo, evanjelizovať a naučiť ľudí počúvať rovnako modernú hudbu ako všetky iné a tou je gospel“. Pred tromi rokmi získala skupina druhé miesto na medzinárodnej súťaži “Psallite Deo” v Poľskom Kety, o rok neskôr jej udelili cenu Grand Prix a G.O.’S sa stali absolútnymi víťazmi tohto festivalu.

Americký gospel sa stal ich životnou energiou

Zoskupenie, ktoré má za sebou už viac než 100 vystúpení na kresťanskom i komerčnom poli (koncerty, festivaly, firemné akcie, svadby, účasť v televíznych reláciách), sa spočiatku formovalo ako zbor mladých ľudí, ktorí interpretovali prevažne populárne piesne. Prelomovým v ich vývoji bol rok 2009. Skupina sa stala súčasťou projektu KAIROS a naspievala hymnu k roku sv. Pavla s názvom “Láska pretrvá”. Postupne sa z partie ľudí, ktorí si dobre rozumejú, stala skupina, ktorej “životnou energiou” – ako to sami radi spomínajú – sa stal americký gospel. Dnes ho interpretujú prevažne na evanjelizačných podujatiach a vo farnostiach po celom Slovensku.

Vianočný koncert s Tomášom Buranovským a piesňami aj v slovenčine

Bezprostredne pred najkrajšími sviatkami v roku sa skupina rozhodla zorganizovať veľký koncert v domácom Prešove (G.O.D.`S pôsobí pod záštitou prešovskej Cirkevnej ZŠ sv. Mikuláša). Vianočný koncert ponúkne okrem amerického gospelu nové skladby v slovenčine, špeciálnym hosťom je spevák Tomáš Buranovský. Koncert sa koná v pondelok 21. decembra o 18:00 v Divadle Alexandra Duchnoviča.

zdroj: igospel.sk